Budynek Dyrekcji

Ruszyły przygotowania do remontu!
Mamy zamiar napisać nowy rozdział w bogatej historii tego budynku.

Dyrekcja to jeden z najstarszych budynków na terenie Stocznie Cesarskiej, pochodzący z 1878 roku.
Był świadkiem wielu historycznych wydarzeń, takich jak strajki stoczniowców i ich protestów w walce o obronę swoich praw i wartości. Do 2002 roku na pierwszym piętrze mieściło się biuro dyrektora Stoczni.

W marcu 2019 roku otrzymaliśmy pozwolenie na remont zabytkowego budynku Dyrekcji i rozpoczęliśmy przygotowania do remontu. Remont ma na celu odrestaurowanie pięknej architektury i bogatych wnętrz, uzupełniając je o nowe walory przestrzenne.

W obiekcie zostanie utrzymana pierwotna funkcja biurowa i jego układ.
Do III kwartału 2020 roku wyremontujemy ten wyjątkowy budynek i na powierzchni 4.000 m2 stworzymy różnorodne powierzchnie biurowe – od mniejszych powierzchni dla start-upów, po większe przestrzenie dla firm o ugruntowanej pozycji – obsługując tym samym szeroki wachlarz najemców. Ten elastyczny układ zostanie uzupełniony wspólnymi udogodnieniami, takimi jak współdzielone sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnia, kuchnie, a nawet powierzchnia eventowa.

Wisieńką na torcie będzie przestrzeń coworkingowa na ostatnich dwóch piętrach budynku.

Wraz z początkiem remontu rozpoczęliśmy również współpracę z Roark Studio. Sopocka firma architektoniczna będzie odpowiedzialna za wnętrza i projekt wykonawczy. Zespół uzupełni TPS Reapolis, który przejmie rolę construction manager’a projektu. Zespół trójmiejskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield będzie reprezentował nas w procesie wynajmu.

Pobierz broszurę i bądź na bieżąco – więcej informacji już wkrótce!

Czy Twoja firma poszukuje nowej przestrzeni biurowej w wyjątkowym zabytkowym budynku?

Skontaktuj się z naszym brokerem ds. wynajmu w Cushman & Wakefield:

Daria Zagożdżon-Dembicka
Daria.Zagozdzon@cushwake.com
Tel. +48 609 101 085