MANIFEST

Jesteśmy Stocznią Cesarską i jesteśmy zaszczyceni. Zaszczyceni tym, że stoimy na ramionach legend. I dumni, że mamy niepowtarzalną szansę stworzenia nowego miejsca, które integruje, w którym ludzie są w sercu wydarzeń i do którego społeczność może znowu powrócić. Zróżnicowana społeczność podzielająca wartości, które na zawsze zmieniły to legendarne miejsce: bycia społecznym, odpowiedzialnym i rozwojowym. Miejsce, w którym każdy znajdzie wolność i wolę bycia zmianą, aby uczynić to miejsce lepszym. Miejsce, w którym historia będzie wszechobecna i w którym zostaną napisane #nowehistorie.

Stojąc na ramionach legend

Rewitalizacja Stoczni Cesarskiej jest projektem, który obejmuje 16 hektarów położonych w sercu Młodego Miasta w Gdańsku, nad brzegiem Martwej Wisły, w zasięgu spaceru od Starego Miasta i Dworca Głównego. Ten monumentalny teren na całym świecie jest znany jako główna scena wydarzeń historycznych, które ukształtowały Europę Wschodnią taką, jaką znamy dzisiaj. Tu narodziła się Solidarność, a zjednoczone wysiłki wielu ludzi uczyniły Polskę tym, czym jest dzisiaj. Szanujemy silne poczucie wspólnoty, które od zawsze było częścią tego miejsca. Nie tylko miejsca pracy, lecz także miejsca, w którym ludzie mogli w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju i budowy lepszej przyszłości.

 

Ludzie w sercu

Rewitalizując Stocznię Cesarską, świętujemy i szanujemy to wspaniałe dziedzictwo. Ludzie zawsze byli w sercu tego miejsca i będą tam także w przyszłości. Tworzymy miejsce, w którym mogą się spotykać, tworzyć nowe, innowacyjne przedsięwzięcia, zakładać rodziny, cieszyć się życiem i tworzyć #nowehistorie. To ludzie w przeszłości nadali temu miejscu prawdziwe znaczenie, a nowa społeczność będzie kontynuowała tę tradycję.

 

Krocząc ich śladami

Zachowujemy atmosferę stoczni i podkreślamy wartości niematerialne, które składają się na to imponujące miejsce. Od adaptacji inspirujących hal przemysłowych i zmiany funkcji Basenu dokowego aż po ochronę maszyn stoczniowych i ścieżek brukowych. Idziemy ich śladami. Niezależnie od tego, czy nawiązujemy do wydarzeń historycznych, czy życia codziennego stoczni, sprawimy, że te historie staną się namacalne dzięki połączeniu ich z określonymi miejscami na terenie.

 

Mierzymy wysoko

Mierzymy wysoko, ponieważ to miejsce na to zasługuje. Droga, którą wybraliśmy, nie zawsze jest najłatwiejsza, ale jesteśmy pewni, że dzięki naszej wizji i ciągłemu dialogowi podołamy zadaniu.

 

Zróbmy to!

Tak jak nasi poprzednicy jesteśmy skoncentrowani na działaniach i chcemy, aby zmiany nastąpiły już teraz. Po wielu latach ograniczonego dostępu otworzyliśmy teren stoczni i przywitaliśmy wiele ciekawych umysłów. #nowehistorie zaczynają się już dziś. Wszyscy jesteście zaproszeni do ich stworzenia.