202¾

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Stocznia Cesarska jako historycznie najstarsza część terenów postoczniowych, jest miejscem bogatym w dziedzictwo kulturowe i architektoniczne. Rewitalizacja tego terenu jest projektem ambitnym i złożony, który niesie ze sobą zarówno wyzwania, jak i obietnice pozytywnych zmian. Kluczowe jest zrównoważone podejście, uwzględniające aspekty społeczne, gospodarcze i kulturowe, aby zapewnić długoterminowy sukces tego przedsięwzięcia. Możemy śmiało powiedzieć, że rok 2023 był dla całego naszego zespołu rokiem bardzo pracowitym na poziomie zarządzania istniejącą infrastrukturą oraz dążeniem do napisania nowych historii.

Był to również rok, w którym gościliśmy wiele osób na naszym terenie. Jedną z najbardziej wyrazistych i uśmiechniętych grup, była grupa kobiet ze Stowarzyszenia „Women in Real Estate”, która w czerwcu 2023r. zwiedzała teren inwestycji podczas Proprty Walk’u „Od historii, po #nowehistorie”.

W sierpniu 2023r. w sposób wyjątkowy świętowaliśmy 43 rocznicę podpisania Porozumienia Gdańskiego. Nasze obchody Sierpnia ’80 zainaugurowaliśmy symbolicznie w dzień rozpoczęcia strajków wystawą jednego z najbardziej rozpoznawalnych fotografów stoczniowych – Stanisława Składanowskiego. Wystawa zatytułowana: „31.08.1980r. Dzień, w którym stoczniowcy napisali #nowehistorie” obejmowała 21 najciekawszych i najbardziej ikonicznych zdjęć z wystawy „Sierpień 80”, która powstawała z inicjatywy autora zdjęć z okazji 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych w 2020r. Sam dzień podpisania Porozumień Sierpniowych świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami Gdańska, członkami naszej społeczności oraz byłymi pracownikami stoczni, którzy brali udział w wydarzeniach 1980r. Początek dnia poświęciliśmy najmłodszym członkom naszej społeczności, zapraszając ich do gier zręcznościowych oraz fizycznych. Wieczorną porą, przy porcji świeżo uprażonego popcornu, wspólnie obejrzeliśmy na fasadzie budynku Dyrekcji film dokumentalny „Stoczniowcy. Ludzie z tła”.

2023r. był dla nas również rokiem odkrywania nowych (dotąd nam nieznanych) wód. Zostaliśmy sponsorem Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego „Gedania”. Spółka i klub podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub otrzyma od Spółki materiały budowlane, umożliwiające remont siłowni klubowej oraz zestaw koszulek dla zawodników i zawodniczek na najbliższy sezon. Jesteśmy dumni, że mamy szansę wesprzeć klub z tak bogatą historią i wpływem na lokalną społeczność. Liczymy, że poprawiając klubowi warunki lokalowe oraz zdejmując kilka bieżących trosk damy im trochę oddechu, aby mogli powalczyć o następne medale i #nowehistorie.

Tradycyjnie tuż przed świętami odwiedziliśmy naszych zaprzyjaźnionych stoczniowców, którzy wciąż są żywo zainteresowani losem terenu. Również podczas spotkania wigilijnego ze Stowarzyszeniem Strażników Pamięci Stoczni Gdańskiej, członkowie stowarzyszenia podczas rozmów nie tylko dzielili się z nami wspomnieniami związanymi z terenem, ale również wyrażali nadzieję na kolejne projekty, które ponownie tchną życie w stare mury.

 

Możemy śmiało powiedzieć, że rok 2023 był dla całego zespołu pełen inspirujących wyzwań, dynamicznego rozwoju i perspektyw na 2024 rok, który zdecydowanie będzie rokiem przełomowym. Już niebawem podzielimy się z Wami szczegółami na temat pierwszych prawdziwych nowych historii.. Stay tuned 😉

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Czytaj więcej

Sportowe #nowehistorie

Stocznia Cesarska sponsorem GTW Gedania

Czytaj więcej