Drugie życie budynku Dyrekcji

Drugie życie budynku Dyrekcji

Rozpoczyna się remont!

Jest nam niezmienienie miło ogłosić, że niedawno otrzymaliśmy pozwolenie na remont zabytkowego budynku Dyrekcji i rozpoczęliśmy przygotownaia do remontu. Jest to jeden z najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej, pochodzący z 1878 roku, który odegrał kluczową rolę w historycznych wydarzeniach, mających miejsce w Stoczni.

Jako biuro administracyjno-zarządcze Stoczni budynek znajdował się w centrum uwagi podczas strajków w latach 70-tych i 80-tych i pojawienia się Solidarności, co ostatecznie doprowadziło do pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce w czerwcu 1989 roku. Jesteśmy dumni, że remont rozpoczyna się w roku, w którym obchodzimy 30. rocznicę tych ważnych wydarzeń.

W obiekcie zostanie utrzymana pierwotna funkcja biurowa i jego układ. W ciągu najbliższych 16 miesięcy wyremontujemy ten wyjątkowy budynek i na powierzchni 4.000 m2 stworzymy różnorodne powierzchnie biurowe i wspólne udogodnienia, takie jak współdzielone sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnię, kuchnie, a nawet powierzchnię eventową. Wisieńką na torcie będzie przestrzeń coworkingowa na ostatnich dwóch piętrach budynku.

Wraz z początkiem remontu rozpoczęliśmy również współpracę z trójmiejskim oddziałem międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield w zakresie komercjalizacji budynku.
Odwiedź sekcję oferta, aby dowiedzieć się więcej o projekcie.

Niedawno do zespołu dołączyło Roark Studio. Sopocka firma architektoniczna będzie odpowiedzialna
za wnętrza i projekt wykonawczy. Zespół uzupełni TPS Reapolis, który przejmie rolę construction manager’a projektu.

Więcej informacji już wkrótce!

„Stoczniowcy. Ludzie z tła”

Film dokumentalny o byłych pracownikach Stoczni Gdańskiej

Czytaj więcej

Trzy pokolenia Kosycarzy tworzą #nowehistorie

Wystawa przed budynkiem Dyrekcji

Czytaj więcej