Dzieląc się, dbamy o innych

Dzieląc się, dbamy o innych

Święta w Stoczni

Rok 2020, który był wyjątkowy pod wieloma względami, zbliża się ku końcowi. Większość z nas poznała szerokie znaczenie haseł #zostańwdomu i #dystansspoleczny. Dzięki temu bardziej niż kiedykolwiek zdaliśmy sobie sprawę, że nic nie zastąpi bycia razem w przestrzeni fizycznej.

Szczególnie w okresie świątecznym, który zwykle jest czasem spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół. Od kilku lat adwent rozpoczynamy od zamontowania gwiazdy na haku Żurawia M3. Wskazuje ona nie tylko drogę do najlepszego punktu widokowego w mieście, ale jest także naszą gwiazdą nadziei.

W tym roku gwiazdę zauważył św. Mikołaj, który przyciągnięty jej blaskiem zaciekawił się miejscem, postanowił je odwiedzić i obdarować swoją magią.  Zobacz poniżej, jak wyglądała jego wizyta w Stoczni Cesarskiej i do jakich organizacji, wskazanych przez członków naszej społeczności, przekazał darowizny w wysokości 5.000 zł od nas i naszego partnera, firmy Svoboda.

Dwa lata z rzędu, tuż przed Bożym Narodzeniem, mogliśmy spotkać się w przepięknym budynku Hartowni, który jest teraz siedzibą otwartego warsztatu CUMY. Wraz z Fundacją Społecznie Bezpieczni i niesamowitymi partnerami zaprosiliśmy potrzebujących do naszego wigilijnego stołu. Niestety, obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do ponownego przemyślenia tej formuły. Mimo to znaleźliśmy sposób, aby wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Wspólnie z Fundacją Społecznie Bezpieczni, przygotowaliśmy 50 paczek, w których znajdują się bardzo praktyczne artykuły, takie jak termosy, rękawiczki, czapki, szaliki, a także wiele artykułów higienicznych, takich jak szczoteczki do zębów, pasty do zębów, chusteczki nawilżane, płyny dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe oraz maseczki. Poza praktycznymi przedmiotami nie zapomnieliśmy o świątecznych akcentach, takich jak czekoladki, mandarynki, orzechy oraz kartek świątecznych z życzeniami.

Paczki zostały rozdane uczestnikom projektu „housing first”, osobom korzystającym z autobusu SOS oraz streetworkerom z Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, którzy dostarczali paczki bezpośrednio potrzebującym. Paczki pakowali pracownicy Żurawia M3. Pomimo sytuacji epidemiologicznej, w tym roku, podwoiła się liczba osób odwiedzających ten wyjątkowy punkt widokowy.

Cały dochód ze sprzedaży biletów przeznaczany jest na działalność statutową Fundacji Społecznie Bezpieczni. W tym roku Prezes Fundacji, Dominik Kwiatkowski, umożliwił nam wskazanie celu, na jaki środki te zostaną przekazane. Z wielką przyjemnością wskazaliśmy dwa podmioty  2.500 zł trafi do Fundacji „Mam marzenie” w Gdańsku, a za pozostałe 2.500 zł sfinansowaliśmy paczki świąteczne dla byłych stoczniowców, aby okazać im naszą pomoc, wdzięczność i wsparcie. Chcielibyśmy również podziękować MiiMove carsharing za zapewnienie nam sań do dostarczenia paczek.

Mając nadzieję, że Wy, Wasze rodziny i bliscy jesteście bezpieczni, życzymy Wam radosnych dni świątecznych i zdrowego roku 2021. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ekscytujące #nowehistorie z Wami.

Dyrekcja

Pierwszy rok i #nowehistorie

Czytaj więcej

Wielkanoc 2021

Zajączek odwiedził byłych stoczniowców

Czytaj więcej