Kawałek raju w Gdańsku

Kawałek raju w Gdańsku

Honorowy Konsulat Indonezji otwarty

Od czasu zakończenia remontu we wrześniu 2020 roku, w murach zabytkowego budynku Dyrekcji przywitaliśmy wielu nowych najemców, którzy stali się członkami naszej społeczności. Wśród najemców budynku znajdują się firmy z branży IT, z branży morskiej, kancelarie, ale również placówki dyplomatyczne, które wybrały to miejsce ze względu na wyjątkowych charakter budynku, który był świadkiem narodzenia nowej Polski.

Jest nam niezmiernie miło powitać w gronie najemców budynku Dyrekcji kolejną, po Konsulacie Generalnym Węgier, placówkę dyplomatyczną. Uroczyste otwarcie Honorowego Konsulatu Indonezji w Gdańsku nastąpiło 18 lipca w Sali bankietowej DOK. Konsulem Honorowym Indonezji w Gdańsku został Pan Mirosław Wawrowski. Z wykształcenia Pan Wawrowski jest lekarzem, choć wszystkim znany jest lepiej jako przedsiębiorca i mecenas muzyki i kultury. Pan Wawrowski jest właścicielem Doliny Charlotty, hotelu uznanego za najlepszy hotel spa w Polsce i najlepszy hotel familijny w Polsce, Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Legend Rocka, w ramach którego współpracował i organizował koncerty min. takich gwiazd jak Carlos Santana, Bob Dylan, Robert Plant, ZZ Top, Thirty Second to Mars, Deep Purple, KORN, oraz działaczem Związku Miast Bałtyckich – UBC.

Otwarcie nastąpiło symbolicznym odegraniem hymnów narodowych Indonezji i Polski. Przemówienie otwierające Konsulat wygłosiła pani Ambasador Republiki Indonezji Anita Luhulima, która podkreśliła znaczenie Konsulatu dla dalszego rozwoju relacji międzykulturowych i biznesowych pomiędzy Polską i Indonezją, szczególnie teraz, podczas prezydencji Indonezji w grupie G20.

Ambasada Republiki Indonezji zapewniła program kulturalny i oprawę muzyczną wydarzenia, zapraszając do udziału min. the Warsaw Gamelan Group, która uświetniła uroczystość otwarcia muzyką jawajską i balijską, a także występami indonezyjskich tancerek. Goście mieli okazję podziwiać indonezyjskie stroje batikowe współczesnej projektantki Novity Yunus z Batik Chick.

Wydarzenie uświetniła swą obecnością Miss Turystyki Indonezji Adinda Cresheilla, trzecia Vice-Miss konkursu Miss Supranational 2022. Podczas przyjęcia odbył się także pokaz kulinarny w wykonaniu Lord Adi – zwycięzcy Mater Chef Indonesia, który we współpracy z indonezyjską restauracją Sambal z Warszawy przygotował tradycyjne potrawy kuchni indonezyjskiej min. rendang, sate i gado-gado.

Uczestnicy mogli także spróbować techniki malowania woskiem pod okiem artystki batiku pani Lilis oraz obejrzeć wystawę Studia Batik, działającego przy Słupskim Ośrodku Kultury, które zaprezentowało trzydziestoletni dorobek najlepszych prac uczestników warsztatów batiku.

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Czytaj więcej

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Czytaj więcej