Kulinarne fajerwerki w Remizie

Kulinarne fajerwerki w Remizie

Winiarnia i Restauracja Mielżyński Gdańsk otwarta

Wraz z zakończeniem remontu zabytkowego budynku w grudniu 2021 roku, jest nam niezmiernie miło poinformować o otwarciu Winiarni i Restauracji Mielżyński Wines Spirits Specialties w Gdańsku. Budynek d. Remizy został przystosowany do nowej funkcji, przyczyniając się do rozwoju wielofunkcyjnego charakteru, będącego filarem naszej wizji rewitalizacji Stoczni Cesarskiej.

Wraz z udaną i nagradzaną renowacją budynku Dyrekcji oraz planami zwiększenia liczby miejsc pracy i mieszkań, zarówno na naszym terenie, jak i w bezpośrednim otoczeniu, rośnie zapotrzebowanie na miejsca, w których ludzie mogą się spotykać i spędzać wspólnie czas. Cieszymy się, że możemy zaspokoić te zmieniające się potrzeby i jesteśmy przekonani, że Mielżyński Gdańsk tchnie życie w te historyczne mury”. mówi Gerard Schuurman, Dyrektor Projektu w Stoczni Cesarska Development.

Pochodzący z 1884 roku budynek jest jednym z najstarszych budynków stoczniowych. Początkowo budynek parterowy, służył jako miejsce obrony i magazyn sprzętu przeciwpożarowego. W 1903 roku budynek rozbudowano o jedną kondygnację i do 2002 roku służył jako siedziba Straży Pożarnej.

Za projekt budowlany odpowiedzialne było konsorcjum Transforma – Grzegorz Pęczek, Pracownia Kreska Alina Szymańska i Asmont Adam Szymański. Projekt wykonawczy przygotowała sopocka pracownia Roark Studio, która wspólnie z Pracownią Projektową Jana Terleckiego z Warszawy przygotowała również projekt wnętrz. Unikalne detale, takie jak, ślizgi strażackie, stalowe bramy i okna strzeleckie zostały starannie odrestaurowane, aby przypominać o historii budynku, niezmiennie związanej ze Strażą Pożarną. Pracownia Projektowa Jana Terleckiego, odpowiedzialna za nadanie wyjątkowego charakteru wszystkim winiarniom Mielżyński, zadbała o elementy nieodzownie związane z marką Mielżyński. Surowe, stalowe regały w magazynie z winami, bary okalające otwartą kuchnię i stand-up bar, który został stworzone m.in z fragmentów skrzynek w których przyjeżdżają wina, znajdziemy we wszystkich lokalach Mielżyński. Firma TPS Reapolis odpowiedzialna była za sprawowanie całościowego nadzoru inwestorskiego i koordynację Robót Budowlanych.

Sklep w formie składu jest pełen regałów i palet z winem. Sala degustacyjna i wine bar znajdują się na parterze, w miejscu dawnych garaży wozów strażackich. Restauracja z otwartą kuchnią i zewnętrznym tarasem znajduje się na pierwszym piętrze.

„U nas zawsze wino łączy się z jedzeniem. W Remizie będziemy mieć świetnych kucharzy i zmienne, sezonowe menu wypisywane codziennie na barowych tablicach (plus stały wybór talerzyków/przystawek do wina). Zapraszamy!” zachęca gości Pan Robert Mielżyński.

Prowadząc z wielkim powodzeniem podobne miejsca w Warszawie i Poznaniu, Mielżyński jest przede wszystkim znany z szerokiej selekcji win i wysokiej jakości potraw. Dzięki wyjątkowo dobrej lokalizacji miejsce to ma szansę stać się obowiązkowym punktem na kulinarnej mapie Gdańska i Trójmiasta.

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Czytaj więcej

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Czytaj więcej