Mind Dock – CNTNR Village

Mind Dock – CNTNR Village

Weszliśmy w końcowy etap konkursu

Za nami część warsztatowa konkursu „Mind Dock – CNTNR -Village na Stoczni Cesarskiej”
na tymczasowe zagospodarowanie fragmentu terenu Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.
Podczas warsztatów studenci wydziału architektury Sopockiej Szkoły Wyższej, którzy biorą udział
w konkursie, mieli możliwość uczestniczenia w szeregu interesujących wykładów oraz poznania terenu Stoczni Cesarskiej „od zaplecza” podczas spaceru z przewodnikiem z Morskiej Fundacji Historycznej.
Było to wyjątkowo ważne, aby studenci, którzy chcą stanąć do konkursu i spróbować swoich sił przy przedefiniowaniu tej cennej pod względem historycznym i kulturowym przestrzeni Gdańska poczuli klimat miejsca i zrozumieli kontekst przestrzeni poprzemysłowej.

Studenci bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach i wykładach prowadzonych przez zaproszonych ekspertów, w tym. m.in. przez Erika Boera zajmującego się aktywizacją startupów w Holandii, oraz „cyfrowego nomadę” Danisha Soomro, który pracował w najrozmaitszych przestrzeniach na całym świecie, tworzył start-upy w różnych częściach globu.

Teraz studenci mają czas na dokończenie swoich projektów, które zaprezentują Jury,
składającym się z przedstawicieli Sopockiej Szkoły Wyższej, Stocznia Cesarska Development, Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości STARTER, Mirage Group i prof. Piotra Lorensa w pierwszej połowie kwietnia. Wyniki konkursu poznamy kilka dni później.

„Stoczniowcy. Ludzie z tła”

Film dokumentalny o byłych pracownikach Stoczni Gdańskiej

Czytaj więcej

Trzy pokolenia Kosycarzy tworzą #nowehistorie

Wystawa przed budynkiem Dyrekcji

Czytaj więcej