„Stoczniowcy. Ludzie z tła”

„Stoczniowcy. Ludzie z tła”

Film dokumentalny o byłych pracownikach Stoczni Gdańskiej

Historia Stoczni jest kształtowana i barwiona przez ludzi, którzy tu pracowali. Ich historie stanowią istotną część tego, co uważamy za dziedzictwo Stoczni. Dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że niedawno zakończyły się zdjęcia do pełnometrażowego filmu dokumentalnego o byłych pracownikach Stoczni Gdańskiej, uczestnikach przełomowych wydarzeń lat 1970-1980.

Bohaterami filmu “Stoczniowcy. Ludzie z tła” są m.in. Barbara, Urszula, Krystyna, Halina, Stanisław, Marek. Dokument jest wspomnieniem o ich życiu spędzonym w niezwykłym mieście, w niezwykłym miejscu pracy, w niezwykłych czasach. Film oddaje swoim bohaterom również głos w ważnej dyskusji o dziedzictwie niematerialnym terenów dawnej Stoczni Gdańskiej, bo to m.in. oni są źródłem tego dziedzictwa.

Film jest współfinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku, Shipyard City Gdańsk Sp. z o.o., PPU NAVA Sp. z o.o. a także Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o.

Reżyserem filmu dokumentalnego jest Marek Osiecimski z Refugium Productions, który jest doświadczonym reporterem i dokumentarzystą.

Premiera filmu dokumentalnego odbędzie się podczas obchodów 39. rocznicy Porozumień Sierpniowych na terenie Stoczni Cesarskiej ale specjalnie dla Was mamy krótki zwiastun.

Miłego oglądania!

Stoczniowcy. Ludzie z tła.

Pokaz przedpremierowy filmu dokumentalnego.

Czytaj więcej

Wystawa o Annie Walentynowicz

Wejdź do suwnicy legendarnej suwnicowej

Czytaj więcej