Święta w Stoczni

Święta w Stoczni

Tradycja dzielenia się trwa

Kolejny rok w stoczni dobiega końca. Był to rok, który dał nam pewne przejawy normalności, ale nadal nie był powrotem do normalności, jaką do tej pory znaliśmy. W ubiegłym roku sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do zweryfikowania zapoczątkowanej w 2018 roku tradycji, by wspólnie z Fundacją Społecznie Bezpieczni i naszymi fantastycznymi partnerami zaprosić osoby będące w trudnej sytuacji do naszego stołu wigilijnego. Choć znaleźliśmy sposób, by wyciągnąć pomocną dłoń do naszych współobywateli, to jednak cieszymy się, że w tym roku udało nam się przywrócić dotychczasową tradycję wspólnej kolacji wigilijnej.

Dzięki uprzejmości firmy Joyevent nasz stół wigilijny stanął w tym roku na Doku Cesarskim. Dok Cesarski był wypełniony  gwarem ożywionych rozmów gości, spożywających świąteczne potrawy w otoczeniu  choinek  podarowanych przez Pracodawców Pomorza. W ciągu 3 godzin przywitaliśmy ponad 100 gości i rozdaliśmy pierogi, barszcz, ryby i pyszne ciasta ufundowane przez lokalną cukiernię Baccate. Każdy, kto skorzystał z naszego zaproszenia, otrzymał paczkę żywnościową przygotowaną przez Bank Żywności w Trójmieście, w której znalazły się słodycze od Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz przedmioty zakupione za darowizny otrzymane od członków Loży Gdańskiej Business Centre Club.

Następnego dnia, po świątecznej kolacji, wskoczyliśmy do naszych zmotoryzowanych sań i odwiedziliśmy byłych stoczniowców, aby obdarować  ich paczkami pełnymi świątecznych smakołyków.

Na wielu płaszczyznach 2021 r. był rokiem szczególnym, który czasem przypominał przejażdżkę kolejką górską. Jednak ludzka natura sprawia, że trwamy i wierzymy. Stąd też przez cały 2021 r. kontynuowaliśmy prace nad rewitalizacją Stoczni Cesarskiej. Przywitaliśmy nowych najemców w budynku Dyrekcji i zakończyliśmy prace remontowe przy budynku Remizy. W dobrym nastroju i z oddaniem kontynuujemy pracę nad stworzeniem miejsca, w którym powstanie nowa społeczność. Nie możemy się doczekać, aby w 2022 roku napisać kolejne #nowehistorie.

Życzymy Wam radosnych Świąt i zdrowego Nowego Roku.

#ZespółStoczniaCesarska

Szatniowiec

Zobacz jak żyła powojenna Polska

Czytaj więcej

Sezon nagród trwa!

Stocznia Cesarska i Budynek Dyrekcji nagrodzone

Czytaj więcej