Wielkanoc 2020

Wielkanoc 2020

Pomagamy byłym stoczniowcom

Święta Wielkiej Nocy to zazwyczaj szczególny czas rodzinnych spotkań. Niestety z uwagi na pandemię koronawirusa, tegoroczne święta różnią się od innych. Pomimo tego, że nie będą one wyglądać tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, nie powinniśmy w tych dniach zapominać o takich wartościach jak jedność, nadzieja i solidarność.

W tych trudnych czasach powinniśmy szczególnie dbać o najbardziej wrażliwych członków naszej społeczności. W tym duchu postanowiliśmy podziękować i wesprzeć byłych stoczniowców.
Nawet zwykłe codzienne zakupy mogą stać się kłopotliwą czynnością dla tych seniorów podczas pandemii. Właśnie dlatego, zdecydowaliśmy się na stworzenie świątecznych paczek żywnościowych.
W dotarciu do byłych pracowników Stoczni pomogło nam Stowarzyszenie Strażników Pamięci Stoczni Gdańskiej. Wspólnie z Owoce Do Biura przygotowaliśmy paczki złożone z najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, owoców oraz warzyw. W paczce nie zabrakło również świątecznego akcentu w postaci wielkanocnego mazurka.

W drogę do czekających na paczki stoczniowców ruszyliśmy z terenu Stoczni Cesarskiej w Wielki Piątek, punktualnie o godzinie 12:00 samochodem udostępnionym przez trójmiejską firmę MiiMove.
Na trasie odwiedziliśmy kilka miejsc, od Przymorza, Zaspy, po nawet Pruszcz Gdański.
Przekazanie paczek odbyło się w ciepłej i miłej atmosferze pełnej wdzięczności, jednak z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jak wiadomo, ograniczenie kontaktu z seniorami jest jednym z najważniejszych zaleceń lekarzy podczas pandemii, a więc paczki zostały przekazane w pełni bezkontaktowo i czekały na wszystkich obdarowanych pod drzwiami mieszkań.

Dołączyliśmy również list z życzeniami świątecznymi, w którym w podziękowaniu za swoją pracę i wkład w zmiany, które zostały zapoczątkowane w Stoczni Gdańskiej, przekazujemy nasze pełne wsparcie także w najbliższych miesiącach. Seniorzy mogą liczyć na nas, w każdej kwestii, kontaktując się z pracownikami Stoczni Cesarskiej poprzez wskazane przez nas numery telefonów.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa została tak ciepło przyjęta przez członków naszej stoczniowej społeczności. Właśnie w taki sposób chcemy pisać #nowehistorie – okazująć pomoc, wdzięczność i wsparcie – nawet w czasach, gdy musimy się fizycznie zdystansować  ✌️

Dyrekcja

Pierwszy rok i #nowehistorie

Czytaj więcej

Wielkanoc 2021

Zajączek odwiedził byłych stoczniowców

Czytaj więcej