CUMY

CUMY

Społeczność rzemieślników, artystów, projektantów i twórców nowych technologii, oparta na idei MakerSpace

CUMY to społeczność rzemieślników, artystów, projektantów i twórców nowych technologii, oparta na idei MakerSpace. Zlokalizowana w pięknym budynku Hartowni przy Żurawiu M3, jest otwartym warsztatem, którego celem jest zjednoczenie środowiska rzemieślniczego, umożliwienie współpracy, edukacji i wymiany informacji.

Przestrzeń jest podzielona na obszary do pracy z metalem, drewnem, kompozytami i biomateriałami. Miejsce jest przyjazne wszystkim rzemieślnikom i obejmuje warsztaty stolarskie, ślusarskie, laboratorium druku 3D i biomateriałów, małą przestrzeń biurową, a także salon wystawowy.

 

Prace odbywają się na otwartej przestrzeni, w kolektywnym duchu. Niektóre narzędzia są dostępne do ogólnego użytku, niektóre zaś wymagają wcześniejszego przeszkolenia.

Warsztat skierowany jest do rzemieślników, artystów, projektantów, studentów i hobbystów, którzy reprezentują co najmniej dwa pokolenia rzemiosła. Z jednej strony osoby z wieloletnim doświadczeniem, wykształcone w szkołach fachowych, z długim stażem zawodowym, często prowadzące swoje warsztaty w tym samym miejscu od kilkudziesięciu lat, z drugiej strony młodzi, innowacyjni i kreatywni rzemieślnicy, spośród których większość uczy się samodzielnie, szuka miejsca do pracy, współpracowników, a także zleceń.

Aby dowiedzieć się więcej o przestrzeni i nadchodzących wydarzeniach, śledź profil CUMY na Facebooku.

Remiza

Zobacz, jak zmieniliśmy ten wyjątkowy budynek w tętniące życiem miejsce dla gastronomii.

Czytaj więcej

STIK

To skomplikowane

Czytaj więcej