PLONY Ogród Społeczny

PLONY Ogród Społeczny

Ogród Społeczny

PLONY to oddolna społeczna inicjatywa ogrodnicza, stworzona przez dwie studentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która ma się stać miejscem, gdzie ludzie będą mogli spotykać się i uprawiać własne warzywa w Mieście, dzieci poznać przyrodę a mieszkańcy spędzić wolny czas.

Stocznia Gdańska ma długą tradycję w zakresie zieleni i ogrodnictwa. Tworząc ogród miejski, w którym spotykają się ludzie, nie tylko celebrujemy historię tych terenów, ale także umożliwiamy rozwój społeczności i tworzenie poczucia spójności społecznej.

Co więcej, przestrzeń jest odpowiedzią na potrzebę promowania zrównoważonego stylu życia i edukacji proekologicznej oraz rozwoju miast w kierunku gospodarki cyrkularnej. Dodatkowo projekt umożliwi aktywny wypoczynek w mieście, w którym tereny zielone są ograniczone, a ogródki działkowe trudno dostępne.

Latem przestrzeń zostanie wypełniona bogatym programem, w tym m.in.: wykładami, warsztatami, wycieczkami czy pokazami filmowymi.

PLONY otwierają się w czerwcu. Aby dowiedzieć się więcej o przestrzeni i być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami, śledź PLONY na Facebooku.

DOK CESARSKI

Przestrzeń eventowa

Czytaj więcej

Remiza

Zobacz, jak zmieniliśmy ten wyjątkowy budynek w tętniące życiem miejsce dla gastronomii.

Czytaj więcej