Robert Mielżyński podejmie gości

Robert Mielżyński podejmie gości

Umowa najmu na budynek dawnej Remizy podpisana

Wraz z trwającym remontem zabytkowego budynku, mamy ogromną przyjemnością powitać Mielżyński Wines Spirits Specialties, jako nowego najemcę dawnej Remizy.

Renomowany importer win podpisał 10-letnią umowę najmu na 2-kondygnacyjny budynek, który zostanie przekształcony w sklep z winami i restaurację. Regały i palety z winem, sala degustacyjna i winiarnia znajdą się na parterze, w miejscu dawnych garaży wozów strażackich. Na pierwszym piętrze powstanie restauracja z zewnętrznym tarasem.

Robert Mielżyński, założyciel Mielżyński Wines Spirits Specialties, to wizjoner, który prowadzi już podobne działania w Warszawie i Poznaniu. Tworząc nowe koncepcje aktywnie wspiera rozwój kultury i uczestniczy w tworzeniu autentycznych przestrzeni sąsiedzkich.

Remiza powstała w 1884 roku i początkowo pełniła funkcje administracyjne i socjalne. W 1903 r. budynek przekształcono w siedzibę straży pożarnej, w tym wozownię i stajnię dla koni dla drużyn strażackich. Unikalne detale, takie jak zjeżdżalnie przeciwpożarowe, stalowe bramy i okna strzelnicze, zostaną starannie odrestaurowane, aby przypominać o historii budynku.

Restauracja i sklep z winami zostaną otwarte w drugiej połowie 2021 roku.

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Czytaj więcej

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Czytaj więcej