Jakościowe nowe historie

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Budynek Dyrekcji jest jednym najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej, którego historia sięga 1878 roku. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, m.in. strajków stoczniowców protestujących pod jego drzwiami w imię swoich praw i wartości. Po trwającym 18 miesięcy remoncie (od marca 2018 do września 2020 roku) budynek Dyrekcji odzyskał należyty blask, powitał nowych najemców i został w pełni skomercjalizowany.

Pomimo trwającej wówczas pandemii budynek po remoncie cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony najemców, że zmuszeni byliśmy przekształcić kilka sal konferencyjnych i salę bankietową w regularną przestrzeń biurową. Bardzo szybko po ponownym otwarciu budynku we wrześniu 2020 roku, w czasie głębokiej pandemii, gdzie w innych biurowcach najemcy rozważali zmniejszanie powierzchni, nam udało się  skomercjalizować budynek.

Remont budynku Dyrekcji zyskał wiele pozytywnych recenzji środowiska nieruchomości. Został wyróżniony w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa Zabytek Zadbany 2021 oraz otrzymał nagrodę European Property Award 2021 w kategorii Office Architecture. Ponadto budynek otrzymał nominację w konkursie na Najlepszą Gdańską Realizację Architektoniczną 2020-2021 r.

Zabytkowe budynki mają swoją specyfikę. Zdecydowanie nie są standardowymi przestrzeniami biurowymi, ale dzięki temu mamy bardzo świadomych Najemców. Do największych najemców budynku należą m.in. takie firmy, jak Seatech Engineering, YETIZ Interactive, BST Brokers, ICETEK, Interreg South Baltic, Generalny Konsulat Węgier, Grupa Morizon Gratka, Spring Production i Interlogic Poland.

W drugiej połowie marca swoje biuro w budynku Dyrekcji otworzyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowania wnętrz – Sikora Wnętrza. To renomowane biuro projektowe, które w ostatnim czasie zyskało uznanie dzięki licznie realizowanym spektakularnym projektom, jak np. projekt nowego studia najpopularniejszego programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”. Obecnie pracownia realizuje kolejne prestiżowe projekty, m.in. wnętrza w Sejmie i Senacie RP. Pracownia Sikora Wnętrza powstała 10 lat temu i w tym czasie zrealizowała ponad 200 projektów w całym kraju i za jego granicami. Najdalszy projekt zrealizowany został na Karaibach, a ich najnowszy projekt to wnętrza własnego biura w budynku Dyrekcji.

Wystrój i wnętrze nowej pracowni czerpią z dziedzictwa stoczni. Znalazło się w nim miejsce na stara szafę magazynową, przemysłowe regały czy model statku wykonany z klocków Lego. Są też inne wyjątkowe detale takie jak Riksza z Mumbaju czy trzy i półmetrowy stół wykonywany w lokalnej stolarni. Całość osadzona w klasycyzującym nastroju wnętrz Budynku Dyrekcji.

Nowy najemca podkreśla, że wybór lokalizacji był nieprzypadkowy i wiąże z rewitalizowanym terenem Stoczni Cesarskiej przyszłość swojej firmy.

Od lat przyglądam się planom i poczynaniom Stoczni Cesarskiej. Wybór budynku Dyrekcji jako miejsca naszej nowej siedziby nie był przypadkowy. Wyróżnia się on na tle innych powierzchni biurowych. Został odrestaurowany w sposób bardzo pietystyczny. Do tego fantastyczna historia i plany, w które bardzo wierzę. Z terenem wiążę przyszłość naszej pracowni, kluczowe jest dla nas bycie w miejscu, w którym bije nowe serce inwestycyjne Gdańska – mówi Jan Sikora, właściciel Sikora Wnętrza.

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Czytaj więcej

Sportowe #nowehistorie

Stocznia Cesarska sponsorem GTW Gedania

Czytaj więcej