Sportowe #nowehistorie

Sportowe #nowehistorie

Stocznia Cesarska sponsorem GTW Gedania

Strategię stawiania ludzi w sercu wydarzeń postawiliśmy sobie jako jeden z celów rewitalizacji, choć nie dotyczy on tylko naszego projektu i tworzenia przestrzeni dla ludzi. Aktywnie angażujemy się w życie naszego miasta i wsparcie lokalnych inicjatyw. Na przestrzeni ostatnich lat otrzymaliśmy liczne nagrody za naszą działalność CSR’ową, jak m.in. „Firma dobrze widziana”, „Mecenasa Kultury 2020” czy „Pomagacz Roku”, które dla naszego zespołu stanowiły potwierdzenie, że to co robimy jest słuszne i potrzebne.

W tym roku wkroczyliśmy na nowe (dotąd nam nieznane) wody, zostając sponsorem Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego „Gedania”. Spółka i klub podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub otrzyma od Spółki materiały budowlane, umożliwiające remont siłowni klubowej oraz zestaw koszulek dla zawodników i zawodniczek na najbliższy sezon.

Gdańskie Towarzystwo Wioślarskie „Gedania”, jako spadkobierca sekcji wioślarskiej „Gedanii”, w 2022 roku obchodziło swoje 100-lecie. Od 2004 roku, gdy po rozpadzie KKS Gedania, GTW zyskała osobną osobowość prawną, klub GTW Gedania kultywuje i promuje wioślarskie tradycje, które są ściśle związane z historią miasta Gdańska i Przeróbki. Od lat 40stych ubiegłego wieku mieszkańcy nie tylko mogą nieodpłatnie korzystać z zajęć sportowych, ale do dziś klub jest miejscem spotkań mieszkańców okolicy.

Choć obecnie priorytetem klubu jest praca u podstaw, to równolegle prowadzi wiele dodatkowych programów sportowych i wychowawczych. Najmłodsi zawodnicy klubu mają 10 lat. Wprowadzani są w świat sportu i zarażani pasją do wiosłowania. Z założenia każdy człowiek mógł znaleźć tu swoją bezpieczną przystań – miejsce, gdzie czuje się dobrze, może zapomnieć o codziennych problemach oraz wyładować negatywne emocje. Zajęcia dla osób uczących się zwolnione są ze składek członkowskich, więc trenować w klubie może każdy chętny, niezależnie od sytuacji finansowej rodziny.

Klub aspiruje do osiągnięć z końca XX wieku, w tym m.in. osiągnięć olimpijczyków (w tym srebrny medal Małgorzaty Dłużewskiej oraz Czesławy Kościańskiej w 1980r.), kilkunastu medalistów Mistrzostw Świata i później także Europy oraz setki medali Mistrzostw Polski. Szczególnie cieszą ostatnie osiągnięcia, które są wynikiem pracy wyjątkowo oddanych trenerów – Marty Rychert (finalistka MŚ, kilkunastokrotna medalistka MP) oraz Macieja Łasickiego (medalista IO, trzykrotny medalista MŚ oraz 12-krotny Mistrz Polski). W 2023 roku zawodnicy GTW Gedania zdobyli brązowy medal w 8x+ CHA (ósemce ze sternikiem chłopców). Warto zaznaczyć, że poprzednio na imprezie rangi Mistrzostw Polski ósemkę Juniorów, zawodnicy klubu wystartowali w 1997roku. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików klub zajął 4 miejsce, z dorobkiem 3 medali (złoto 4xCHA, brąz 2xDZA i brąz 4x+CHA). Mastersi (grupa wiekowa 27+) zajęli w klasyfikacji generalnej klubów w tym roku 2 miejsce z dorobkiem sześciu medali MP. W regatach lokalnych (głównie ranga wojewódzka) zawodnicy stają na podium praktycznie w każdej konkurencji w jakiej startują.

Jesteśmy dumni, że mamy szansę wesprzeć klub z tak bogatą historią i wpływem na lokalną społeczność. Liczymy, że poprawiając klubowi warunki lokalowe oraz zdejmując kilka bieżących trosk damy im trochę oddechu, aby mogli powalczyć o następne medale i #nowehistorie.

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Czytaj więcej

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Czytaj więcej