Ostatnie wydarzenie w sali DOK

Ostatnie wydarzenie w sali DOK

Premiera kalendarza Magdy Benedy

W czwartek, 24.11.2022r. odbyło się ostatnie wydarzenie w sali bankietowej DOK, która po 26 miesiącach zmienia funkcję na biurową i już niebawem przestrzeń powita nowego najemcę.
Od września 2020r. Sala DOK była miejscem wielu wyjątkowych wydarzeń, takich jak otwarcie konsulatu honorowego Indonezji, szkolenia PZFD Trójmiasto, spotkania lokalnych stowarzyszeń i finał sztabu WOŚP Przymorze Wielkie. Dlatego też ostatnie wydarzenie musiało być wyjątkowe.

Wspólnie z gdańską artystką Magdą Benedą świętowaliśmy wśród grona przyjaciół artystki i jej stałych klientów premierę kalendarza na nadchodzący rok. Jest to już 8. edycja limitowanego kalendarza autorskiego, który przedstawia 12 wybranych przez artystkę prac zrealizowanych w roku poprzedzającym.

Artystka rozpoczęła spotkanie krótką opowieścią o kalendarzu i o tym, w jaki sposób nawiązaliśmy współpracę. Wydarzyło się to przed otwarciem budynku Dyrekcji. Wówczas powstał pomysł, aby przy każdej realizowanej inwestycji Magda Beneda namalowała obraz upamiętniający tą wyjątkową chwilę. Nasza Dyrektor Projektu, Jadwiga Kosińska, w swoim przemówieniu nawiązała nie tylko do swoich korzeni Solidarnościowych, ale również do przyszłości terenu oraz do dalszej współpracy z artystką. Po zrealizowaniu większej liczby projektów chcielibyśmy zrobić wystawę obrazów pokazujących te wyjątkowe dla nas #nowehistorie. Bank rozbił Manager Mielżyński Gdańsk, Jerzy Kruk, który po wprowadzeniu gości w filozofię marki Mielżyński, podsumował swoje 18-letnie doświadczenie jako sommelier w 3 minuty (powąchaj, jak białe to powiedz, że nuta cytrusowa – 90% win białych ma taką nutę, jak czerwone to powiedz, że ma nutę jeżyny, śliwki lub czarnej porzeczki). Przy dobrze zidentyfikowanej lampce wina goście rozkoszowali się muzyką Renaty Irsy, która w akompaniamencie saksofonu i gitary akustycznej, zaśpiewała kilka utworów.

Magda Beneda jest absolwentką ASP na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Gdańsku. Jej obrazy charakteryzuje słoneczna, intensywna kolorystyka. Od 2013 roku prowadzi autorską galerię Atelier Magda Beneda w Gdańsku, które aktualnie mieści się przy ul. Ogarnej 101 i jest częścią Galerii Sztuk Różnych.

Od 25 listopada kalendarz jest dostępny zarówno na stronie www.magdabeneda.pl oraz w Galerii Sztuk Różnych w Gdańsku, przy ulicy Ogarnej 101. W sobotę i niedzielę (26-27 listopada), w godzinach 12-15 artystka będzie na miejscu dla tych, którzy pytają o dodatkowe wpisy, dedykacje itd.).

Sierpień w stoczni

Wspólnie świętujemy #nowehistorie

Czytaj więcej

31.08.1980

Dzień, w którym stoczniowcy napisali #nowehistorie

Czytaj więcej