Remiza

Remiza

Rozpoczyna się remont.

2 września był dniem wyjątkowym. Świętowaliśmy nie tylko uroczyste otwarcie Dyrekcji, ale także otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla budynku Remizy.

Jest nam niezmiernie miło, że zaledwie kilka tygodni później możemy ogłosić rozpoczęcie remontu i adaptacji budynku, która przekształci go w miejsce dla gastronomii.

Przystosować się

Jedną z kluczowych cech stoczni była jej zdolność do ciągłego rozwoju i reagowania na zmieniające się okoliczności. Dostrzegamy to w budynku Dyrekcji, który z czasem rozwijał się zarówno w poziomie, jak i w pionie. To samo dotyczy Remizy. Pierwotnie wzniesiony jako parterowy, z czasem dobudowano piętro z pomieszczeniami socjalnymi i zmodernizowano budynek o typowe szerokie bramy dla wozów strażackich i stajnię dla koni.
Około 1955 roku dobudowano do elewacji frontowej dobudówkę. Budynek był użytkowany do połowy lat 90-tych.

Zastosowanie wielofunkcyjne

Teren stoczniowy pełnił wiele funkcji pomocniczych, niezbędnych do wspierania produkcji i życia w stoczni. Od wszelkiego rodzaju infrastruktury technicznej, jak kotłownie, elektrownie i estakady techniczne, po wiele funkcji społecznych, kulturalnych i administracyjnych. Stocznia była, jak „miasto w mieście” ze szpitalem, kinem, przedszkolem, obiektami sportowymi i kilkoma innymi udogodnieniami.

DNA

Przygotowując Remizę do drugiego życia, pozostajemy wierni temu DNA. Budynek zostanie dostosowany do nowych funkcji i przyczyni się do wielofunkcyjnego charakteru tego miejsca, filaru naszej wizji rewitalizacji Stoczni Cesarskiej.

Wraz z otwarciem budynku Dyrekcji, planami zwiększenia liczby miejsc pracy i mieszkań na naszym terenie oraz w okolicznych inwestycjach, rośnie zapotrzebowanie na miejsca do spotkań biznesowych, towarzyskich i dobrej zabawy.

Jesteśmy przekonani, że Remiza jako budynek wolnostojący o charakterystycznej architekturze może stać się kolejnym punktem w stoczni.

Gastronomia

Strategiczna lokalizacja przy Placu Dyrekcji, blisko ulicy Popiełuszki, sali BHP, ECS’u i Drogi do Wolności, która zaczyna się przy historycznej Bramie nr. 2, pomaga stworzyć niezbędny dla gastronomii ruch pieszy.

Do wynajęcia

Obecnie poszukujemy partnerów, którzy pomogą nam współtworzyć to miejsce.

Broszurę z kluczowymi danymi można pobrać tutaj.
W przypadku zainteresowania wynajmem prosimy o kontakt z naszym Leasing Managerem Agnieszką Braun pod adresem agnieszka@stoczniacesarska.pl lub +48 667 631 755.

Już dzisiaj możecie zajrzeć do budynku przy pomocy wirtualnego spaceru poniżej.

Jakościowe nowe historie

Pracownia Sikora Wnętrza najemcą budynku Dyrekcji

Czytaj więcej

202¾

#nowehistorie na horyzoncie

Czytaj więcej